Bozdağ Kayak Merkezi 2024

Bozdağ kayak merkezi uzun yıllardır kapalıydı.2024 Yılında faaliyetlerine başlayarak acentamız sayesinde turlarımızı düzenlemeye başladım.

Bozdağ Kayak Merkezi 2022

Bozdağ, coğrafik konumu açısından çok fazla ormanlık alana sahip olması, doğal güzellikleri, Belde içerisindeki piknik ve mesire yerleri ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır. Ayrıca Ege’nin Uludağ’ı olarak kabul edilen Bozdağ Kayak Merkezi’nin de açılmış olması bölgeyi cazibe merkezi haline getirmiştir.Hem yaz ve hem de kış sezonlarında turizme açık olan Bozdağ Kayak Merkezi 1998 yılında hizmete açılmıştır. Tesis tatil günlerinde 15 binin üzerinde ziyaretçiye hizmet verebilmektedir. Tesiste 3 adet kayak alanı bulunmakta olup, profesyonel ve amatör kayakçılara hitap etmektedir. Tesis içerisinde 60 yataklı otel, restoran, kafeterya, izleme balkonları bulunmaktadır.Seyahat acentaları Bozdağ’a günübirlik turlar düzenlemektedir. Bu turlar genellikle Ödemiş, Birgi, Gölcük, Bozdağ, Salihli Kaplıcaları, Sart şeklinde yapılmaktadır.

Bozdağ kayak merkezine nasıl gidilir?

İzmir‘e geldikten sonra Bozdağ‘a ulaşmak için iki farklı seçenek bulunmaktadır; İzmir‘den sırasıyla Kemalpaşa – Turgutlu – Sart istikameti takip edilerek Bozdağ‘a ulaşabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise İzmir – Torbalı – Ödemiş – Birgi güzergahıdır.

Bozdağ Kayak Merkezi hangi ilde?

Bozdağ Kayak Merkezi ülkemizin Batı Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir tesistir. Bu tesisi il sınırları olarak İzmir ilinin sınırları içerisinde bulunmaktadır.